funworld
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
funworld

Θα κολλησεις
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 GaLliki ePaNasTasi-grifos

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
po8iti
New Member
New Member
po8iti


Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ηλικία : 31
Registration date : 25/02/2008

GaLliki ePaNasTasi-grifos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: GaLliki ePaNasTasi-grifos   GaLliki ePaNasTasi-grifos EmptyΣαβ Μαρ 29, 2008 10:35 pm

Εγώ είμαι ένας υπηρέτης ενός πλούσιου ζευγαριού ευγενών (ανδρόγυνο) της Γαλλίας πριν ακριβώς ξεσπάσει η Γαλλική Επανάσταση. Είμαι κάθε μέρα μαζί τους και τους ξέρω καλά. Ακούστε μια ιστορία για αυτούς και θα σας εξηγήσω μετά τι θέλω: "Το ζευγάρι αυτών των ανθρώπων είχε ένα κόλλημα. Κάθε φορά που έβγαιναν βόλτα με την άμαξα και η άμαξα είχε τα άσπρα άλογα, η κυρία φόραγε τα μαύρα γάντια. Αντίστοιχα όταν ήταν ζεμένα τα μαύρα άλογα, η κυρία φόραγε τα άσπρα γάντια. Μια Κυριακή ξυπνάνε και θέλουν να πάνε στην Παναγία των Παρισίων να εκκλησιαστούν. Φτάνουνε στην εκκλησία κι έτσι όπως κατεβαίνουν από την άμαξα η κυρία βλέπει ότι είχε φορέσει τα άσπρα γάντια και η άμαξα είχε τα άσπρα άλογα! Ψιλοεκνευρισμένη λέει του άντρα της:"Άντρα μου μπορείς να πας να μου φέρεις τα μαύρα γάντια από το σπίτι; Εγώ θα σε περιμένω μέσα στην εκκλησία. "Εντάξει", της λέει αυτός και φεύγει. Αυτή μπαίνει στην εκκλησία και πιάνει ένα στασίδι. Έτσι όπως καθόταν την παίρνει ο ύπνος και βλέπει στον ύπνο της ότι οι επαναστάτες έπιασαν τον άντρα της και τον σκότωσαν. Εκείνη την ώρα την ακουμπάει ένα χέρι και πεθαίνει από ανακοπή." Σ'αυτή την ιστορία υπάρχει κάτι παράλογο, κάτι που δεν στέκει. Μπορείτε να το βρείτε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ion
New Member
New Member
ion


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 30
Τόπος : pisw sou
Registration date : 22/02/2008

GaLliki ePaNasTasi-grifos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GaLliki ePaNasTasi-grifos   GaLliki ePaNasTasi-grifos EmptyΔευ Μαρ 31, 2008 5:16 pm

po8iti έγραψε:
Εγώ είμαι ένας υπηρέτης ενός πλούσιου ζευγαριού ευγενών (ανδρόγυνο) της Γαλλίας πριν ακριβώς ξεσπάσει η Γαλλική Επανάσταση. Είμαι κάθε μέρα μαζί τους και τους ξέρω καλά. Ακούστε μια ιστορία για αυτούς και θα σας εξηγήσω μετά τι θέλω: "Το ζευγάρι αυτών των ανθρώπων είχε ένα κόλλημα. Κάθε φορά που έβγαιναν βόλτα με την άμαξα και η άμαξα είχε τα άσπρα άλογα, η κυρία φόραγε τα μαύρα γάντια. Αντίστοιχα όταν ήταν ζεμένα τα μαύρα άλογα, η κυρία φόραγε τα άσπρα γάντια. Μια Κυριακή ξυπνάνε και θέλουν να πάνε στην Παναγία των Παρισίων να εκκλησιαστούν. Φτάνουνε στην εκκλησία κι έτσι όπως κατεβαίνουν από την άμαξα η κυρία βλέπει ότι είχε φορέσει τα άσπρα γάντια και η άμαξα είχε τα άσπρα άλογα! Ψιλοεκνευρισμένη λέει του άντρα της:"Άντρα μου μπορείς να πας να μου φέρεις τα μαύρα γάντια από το σπίτι; Εγώ θα σε περιμένω μέσα στην εκκλησία. "Εντάξει", της λέει αυτός και φεύγει. Αυτή μπαίνει στην εκκλησία και πιάνει ένα στασίδι. Έτσι όπως καθόταν την παίρνει ο ύπνος και βλέπει στον ύπνο της ότι οι επαναστάτες έπιασαν τον άντρα της και τον σκότωσαν. Εκείνη την ώρα την ακουμπάει ένα χέρι και πεθαίνει από ανακοπή." Σ'αυτή την ιστορία υπάρχει κάτι παράλογο, κάτι που δεν στέκει. Μπορείτε να το βρείτε;

afou htan prin thn gallikh epanastash pws ton epiasan epanastates....??? king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
po8iti
New Member
New Member
po8iti


Αριθμός μηνυμάτων : 49
Ηλικία : 31
Registration date : 25/02/2008

GaLliki ePaNasTasi-grifos Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: GaLliki ePaNasTasi-grifos   GaLliki ePaNasTasi-grifos EmptyΔευ Μαρ 31, 2008 5:20 pm

auto swsto einai..allo einai to paralogo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
GaLliki ePaNasTasi-grifos
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
funworld :: Συζητηση :: Γριφοι-
Μετάβαση σε: